Sądy 07.05.2026

Pobicie 73-latka w placówce dla osób w kryzysie bezdomności - zatrzymany sprawca

Po pobiciu 73-latka w placówce dla bezdomnych, sprawca został rozpoznany i aresztowany przez policjanta będącego po służbie.

Komenda Miejska Policji w Kielcach

Wesoła 43, 25-363 Kielce

W minioną niedzielę w placówce dla osób znajdujących się w kryzysie bezdomności doszło do pobicia 73-letniego mężczyzny. Z ustaleń policji wynika, że jeden z pensjonariuszy bez wyraźnego powodu kilkukrotnie uderzył seniora talerzem w głowę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany trafił do szpitala i pozostaje pod opieką lekarzy.

Sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła ustalić wizerunek i dane personalne agresora. Już następnego dnia po zdarzeniu 51-letni mężczyzna został rozpoznany na terenie miasta przez kierownika rewiru dzielnicowych tego komisariatu, który będąc na wolnym od służby zauważył poszukiwanego. Zatrzymanie nastąpiło natychmiast poprzez patrol umundurowany.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała 73-latka. Sąd, przychylając się do wniosku prokuratury, zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: MPK; Źródło: KMP w Kielcach

Źródło: policja.gov.pl

MK

Marta Kiersnowska

Zajmuje się kroniką i aktywnością mieszkańców, rzetelnie relacjonując interwencje oraz lokalne wydarzenia sportowe i rekreacyjne.

Więcej artykułów →

Udostępnij: