W Kielcach zatrzymano 33-latka poszukiwanego za alimenty - 10 miesięcy w więzieniu
33-latek skazany na 10 miesięcy za alimenty zatrzymany w Kielcach; w piątek także 54-latek poszukiwany do odbycia 6 miesięcy; 12 osób zatrzymano od piątku.
Policjanci z Komisariatu I w Kielcach wytypowali i zatrzymali w niedzielę 33-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Z wyrokiem na 10 miesięcy trafił do celi zakładu penitencjarnego.
Od piątku kieleccy policjanci odnotowali 12 zatrzymań osób uchylających się od realizowania zasądzonych kar pozbawienia wolności.
Kielecka Komenda Miejska regularnie prowadzi działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu skazanych prawomocnymi wyrokami, którzy nie stawili się do wyznaczonych terminów w miejsca odbycia kary.
Tak było w przypadku 33-latka z naszego powiatu, wobec którego sąd wydał nakaz doprowadzenia do odbycia 10-miesięcznego wyroku za niewywiązywanie się z alimentów. Mundurowi z Komisariatu I w Kielcach zatrzymali go w niedzielny poranek w miejscu zamieszkania. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji mężczyzna trafiał do celi, aby rozpocząć odbywanie wyroku.
W miniony piątek funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy zatrzymali także 54-latka, którego sąd w Jędrzejowie poszukiwał za niestawienie się do zakładu penitencjarnego w celu odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.
Opracowano na podstawie materiałów Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Źródło: policja.gov.pl