Ostrzeżenia 27.06.2026

Wyszukiwarka: pijany skuter wodny mimo zakazu prowadzenia

42-latek z Kielc prowadził skuter wodny mimo sądowego zakazu i blisko 3 promili - zatrzymany przez wodniaków.

Komenda Miejska Policji w Kielcach

Wesoła 43, 25-363 Kielce

Blisko 3 promile alkoholu miał 42-letni mieszkaniec Kielc, który pływał skuterem wodnym po zbiorniku w Cedzynie. Mężczyzna, mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, przewoził pasażera i wykonywał niebezpieczne manewry. Jego rejs zakończyła interwencja policyjnych wodniaków z Komisariatu Policji w Daleszycach.

W miniony czwartek policjanci z zespołu wodnego Komisariatu Policji w Daleszycach podczas patrolowania zbiornika wodnego w Cedzynie zwrócili uwagę na użytkownika skutera wodnego, którego sposób pływania i wykonywane manewry mogły świadczyć o tym, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi podjęli interwencję wobec 42-letniego mieszkańca Kielc. Przypuszczenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W chwili interwencji 42-latek przewoził na skuterze wodnym 25-letniego pasażera, który podobnie jak kierujący, również znajdował się pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niestosowania się do orzeczonych środków karnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: MPK. Źródło: KMP Kielce.

Źródło: policja.gov.pl

MK

Marta Kiersnowska

Zajmuje się kroniką i aktywnością mieszkańców, rzetelnie relacjonując interwencje oraz lokalne wydarzenia sportowe i rekreacyjne.

Więcej artykułów →

Udostępnij: