Ogólne 01.05.2026

Zaginiony laptop odzyskany w Kielcach i zwrócony właścicielce

Szybka reakacja dzielnicowej z Kielc doprowadziła do odzyskania laptopa i napływu podziękowań za profesjonalną pomoc.

Komenda Miejska Policji w Kielcach

Wesoła 43, 25-363 Kielce

Dzięki szybkim działaniom dzielnicowej z Komisariatu Policji IV w Kielcach odzyskany laptop wraz z cennymi materiałami wrócił do właścicielki. Do kieleckiej jednostki wpłynęło także pisemne podziękowanie za profesjonalne działania policjantki.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca na terenie Kielc. Zgłoszenie dotyczące odnalezienia czarnej teczki na środku jezdni dotarło do policjantów z komisariatu przy ulicy Śniadeckich. W jej wnętrzu znajdowały się m.in. laptop oraz dokumenty i zapiski, w tym nuty oraz materiały w różnych językach. Mundurowi ustalili, że te przedmioty nie zawierały danych umożliwiających szybką identyfikację właściciela.

Dzielnicowa – sierż. Monika Kubicka – zabezpieczyła odnalezione rzeczy i podjęła działania mające na celu ustalenie właściciela. Dzięki przeprowadzonym czynnościom laptop wraz z zawartością wrócił do właścicielki.

Kilka dni później do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęło odręczne podziękowanie, w którym kobieta wyraziła wdzięczność za odzyskanie sprzętu. Zwróciła uwagę, że w komputerze znajdowały się istotne materiały, w tym praca magisterska oraz pliki niezbędne do zaliczeń na studiach, i szczególne słowa uznania skierowała do policjantki prowadzącej sprawę, doceniając jej zaangażowanie i profesjonalizm.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Źródło: policja.gov.pl

MK

Marta Kiersnowska

Zajmuje się kroniką i aktywnością mieszkańców, rzetelnie relacjonując interwencje oraz lokalne wydarzenia sportowe i rekreacyjne.

Więcej artykułów →

Udostępnij: