Zatrzymanie 27-letniego obywatela Ukrainy w Kielcach – grozi deportacja
27-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w Kielcach przez mundurowych; decyzja o deportacji będzie podejmowana przez Straż Graniczną.
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspierani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali w poniedziałkowe popołudnie 27-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ten nie respektował przepisów prawa obowiązujących w Polsce, czego skutkiem były liczne naruszenia. Do funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Kielcach trafił tego dnia i może zostać deportowany.
Kieleccy kryminalni dodają, że codziennie zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród ich celów są także obcokrajowcy, którzy lekceważą przepisy obowiązujące w naszym kraju, co stwarza zagrożenie dla mieszkańców.
W omawianej sprawie chodzi o 27-letniego obywatela Ukrainy zamieszkałego Kielcach. Mężczyzna był dwukrotnie notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany w poniedziałkowe popołudnie na terenie miasta, już następnego dnia przekazany został funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Kielcach, którzy będą decydować o dalszym losie mężczyzny i ewentualnej deportacji.
Źródło: KMP w Kielcach
Źródło: policja.gov.pl