Środa, 24 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Danuta, Janina

Park Miejski sercem Święta Kielc 2026: Dżem w sobotę, młode talenty w niedzielę

Muszla koncertowa w Parku Miejskim i zielone alejki wokół niej zamienią się w ten weekend w największą rodzinną scenę plenerową w mieście. Święto Kielc 2026 przenosi sporą część atrakcji właśnie do parku: będą spektakle, koncerty, animacje i aktywności nad stawem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a program rozpisano na dwa dni: sobotę, 27 czerwca, i niedzielę, 28 czerwca.

Sobotni blok nosi nazwę „Święto Wody” i jest przygotowany wspólnie z Wodociągami Kieleckimi. Niedziela z kolei to czas występów najmłodszych oraz lokalnych wykonawców – od przedszkolaków po zespoły młodzieżowe i dorosłych. Organizatorzy zachęcają, by wziąć koc, przyjść wcześniej i potraktować parkowy program jako całodniowy, rodzinny piknik.

„Święto Wody” w sobotę, 27 czerwca: teatr, dęciaki i wieczór z Dżemem

Sobota w Parku Miejskim upłynie pod znakiem dużego festynu rodzinnego organizowanego na scenie w muszli koncertowej. Start zaplanowano na godzinę 16:00, a rozkład wydarzeń łączy propozycje dla dzieci, elementy oficjalne i koncertową część wieczorną.

  • 16:00 – „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, familijny spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach.
  • 17:00 – koncert Orkiestry Dętej z Daleszyc pod batutą Jacka Cielibały.
  • 17:40 – oficjalne rozpoczęcie festynu i wręczenie nagród laureatom przedszkolnego konkursu plastycznego „Moja przygoda z kielecką kranówką”.
  • 18:00 – koncert Hanny Tabiszewskiej, finalistki 4. edycji programu The Voice Senior.
  • 18:40 – finał konkursu specjalnego.
  • 19:00 – gwiazda wieczoru: zespół Dżem.
  • 21:00 – „zabawa pod gwiazdami” z muzyką na żywo: Zespół K2.

Równolegle z częścią sceniczną zaplanowano wodne aktywności na stawie. Wodociągi Kieleckie wraz z UKS „Zalew Kielce” przygotowały w godzinach 16:00–18:00 żeglarskie niespodzianki: rejsy rowerami wodnymi, kajakami i żaglówkami, a także konkursy wiązania węzłów oraz zakładania kamizelek ratunkowych na czas.

„Parkowa scena i staw mają w ten weekend pracować razem: jedni będą słuchać koncertów, inni złapią wiatr w żaglach, a wszyscy spotkają się na wspólnej zabawie wieczorem.”

Wodociągi Kieleckie

Niedziela, 28 czerwca: przedszkolaki, „Dzieci-dzieciom” i pasmo Klubu Wolna Stefa

W niedzielę w Parku Miejskim mocno wybrzmi lokalny akcent. Najpierw scenę przejmą najmłodsi artyści, później – wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Popołudnie i wieczór należą do wykonawców związanych z Klubem Wolna Stefa.

  • 12:30–13:30 – prezentacje kieleckich przedszkoli: „Kubuś Puchatek” oraz „Sunny Kids Academy”.
  • 13:30 – koncert „Dzieci-dzieciom”, przygotowany przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.

Od godziny 18 scenę przejmą wykonawcy z pasma Klubu Wolna Stefa – w krótkich, następujących po sobie setach. W harmonogramie znalazły się zarówno występy młodzieży, jak i dorosłych.

  1. 18:00 – 18:20 – WS Naruszewicza: zespół młodzieżowy „Sundaw”.
  2. 18:20 – 18:30 – WS JNJ: młodzież – wokalistka.
  3. 18:30 – 18:45 – WS Senior Żeromskiego: wokaliści.
  4. 18:45 – 19:15 – WS Naruszewicza: zespół młodzieżowy „4claws”.
  5. 19:15 – 20:00 – WS Naruszewicza: zespół dorośli – Nieśmiali.

Atrakcje wokół muszli: plastyka, szachy i animacje dla najmłodszych

Nie tylko scena ma przyciągać do Parku Miejskiego. Wzdłuż alejek oraz w pobliżu muszli zaplanowano rozbudowaną strefę aktywności: akcje plastyczne, rysunkową fotobudkę, portrecistkę, a także gry i zabawy z publicznością. Na miłośników królewskiej gry czeka symultana szachowa na 6 szachownicach równolegle, mini zajęcia szachowe i mini quizy, a także szachy plenerowe.

W programie warsztatowym pojawiają się również praktyczne i kreatywne propozycje: tworzenie zakładek do książek, malowanie figurek gipsowych, robienie przypinek, ekokosmetyki oraz wianki. Najmłodsi mogą liczyć m.in. na malowanie twarzy, kolorowe „tatuaże”, malowanie kamyczków, wyplatanie warkoczyków, spotkania z Profilaktusiem – Maskotką WS oraz grę terenową.

„To weekend, w którym park ma być otwarty dla wszystkich: jedni przyjdą na koncerty, inni na warsztaty i szachy, a rodziny znajdą tu spokojne miejsce na wspólne popołudnie.”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach

Weekendowe wydarzenia w Parku Miejskim są częścią Święta Kielc 2026 i mają stworzyć przestrzeń do wspólnego świętowania w centrum miasta – od południa do późnego wieczora. Kto planuje udział w koncertach, powinien pamiętać, że największego tłumu można spodziewać się w sobotę o 19:00, kiedy na scenie pojawi się Dżem.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
AJ

Anna Jurewicz

Relacjonuje kulturę i życie ludzi Kielc, pisząc o wydarzeniach, inicjatywach i codziennych historiach z miasta.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!